Mikuláš

V pátek v podvečer půjde náměstím Mikuláš

Bohužel také v letošním roce se musíme smířit s tím, že se vánoční strom rozzáří bez tradičního slavnostního rozsvěcování s kulturním programem a trhem. O mikulášskou nadílku ale naši nejmenší nepřijdou.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Vánoční strom města Valašské Klobouky už je nazdobený a čeká na páteční setmění, aby se obyvatelům i návštěvníkům poprvé představil v celé své kráse. Bohužel se také v letošním roce musíme smířit s tím, že se tak stane bez tradičního slavnostního rozsvěcování, ke kterému vždy patříval také kulturní program s doprovodným trhem. O mikulášskou nadílku ale naši nejmenší nepřijdou. Při podvečerní procházce po vánočně nasvíceném Masarykově náměstí by se měli mít na pozoru, odkud uslyší známé čertovské zvonění. Jak to tak bývá, Mikuláš nebude daleko…

„Začátek adventu se obzvlášť pro děti nese v kouzelné a možná i trošku napínavé atmosféře mikulášské obchůzky. Když už kvůli opatřením nemůžeme uskutečnit plánované slavnostní rozsvícení vánočního stromu, chceme alespoň dětem příležitost pro setkání se svatým Mikulášem zachovat. Bude procházet celým rozlehlým náměstím a při jednotlivých setkáních a za dodržení hygienických pravidel si od dětí rád vyslechne modlitbu nebo básničku, kterou odmění nějakou sladkostí,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky. Současně požádala, aby byli lidé k sobě vzájemně ohleduplní a vyhnuli se shlukování. Během pobytu na náměstí se mohou rozptýlit k řadě cílů, kromě vánočního stromu před radnicí mohou například obdivovat andělskou bránu u městského muzea nebo světly dekorovanou městskou kašnu a další památky. Dobrým tipem je také návštěva fotokoutku se sněhuláky na nádvoří podnikatelského centra.

Datum

Pro 03 - 04 2021
Skončeno!

Umístění

Masarykovo náměstí, Valašské Klobouky
Translate »