Rok se s rokem sešel a před námi je opět oblíbené léto. To klobucké bude naplněné kulturními akcemi – hudbou, divadlem, výstavami, historií, gastronomií i sportem. Je z čeho vybírat! Novinkou letošního ročníku jsou komentované prohlídky, které pro milovníky historie a starých časů připravilo městské muzeum.

Mezi nejvýznamnější akce tentokrát patří:

♥ Valašské kumštování – řezbáři, sochaři, malíři, keramici a další výtvarníci budou od středy 15. 6. do soboty 18. 6. na dolním náměstí ve Valašských Kloboukách tvořit svá díla pro potěšení návštěvníků. Nebude chybět hudební doprovodný program. Více na stránkách pořadatelů kumstovani.cz

♥ Kameny zmizelých – v originále Stolpersteine (v překladu „kameny, o které je třeba ‚pohledem‘ klopýtnout“) jsou dlažební kostky s kovovým povrchem, nesoucí krátký text se vzpomínkou na oběti holokaustu a nacistického režimu. Ve Valašských Kloboukách slavnostně odhalíme kameny připomínající naše židovské spoluobčany v pátek 24. června.

♥ Setkání muzikantů v Bílých Karpatech a gastrofestival – velkolepé setkání hudby a jídla na horním náměstí. Od 12. do 14. srpna se na pódiu vystřídají muzikanti mnoha hudebních žánrů a k ochutnání budou speciality z celého světa.

♥ Živé dřevěnice – v sobotu 27. srpna se otevřou klobucké dřevěnice a historické domy a na jedno odpoledne znovu ožijí – lidmi, řemesly i hudbou.

 

Translate »