Aktuality

CYKLISTÉ, VÍTEJTE V RÁJI KOPCŮ

CYKLISTÉ, VÍTEJTE V RÁJI KOPCŮ

Objevte cyklotrasy ve Valašských Kloboukách! Představujeme vám cyklostezku Bevlava a oblíbené trasy v mikroregionu Valašské Klobucko. Dozvíte se také o Klobuckých odbočkách do centra města a o trase na Královec. Nechybí ani další tipy na cyklovýlety. Připravte se na skvělé zážitky v sedle kola!

24. VALAŠSKÉ KUMŠTOVÁNÍ

24. VALAŠSKÉ KUMŠTOVÁNÍ

19. 6. – 22. 6. 2024 Rok se sešel s rokem, a tak se opět blíží Valašské kumštování, tradiční akce, která přivede na naše náměstí pestrou paletu umělců a také návštěvníků. Letošní 24. ročník bude opět ve znamení vernisáží, výstav, hudebních vystoupení. A jako tradičně...

KLOBUCKÉ KULTURNÍ LÉTO

KLOBUCKÉ KULTURNÍ LÉTO

Letošní ročník nabídne přes čtyři desítky příležitostí k báječným zážitkům, přinese nové žánry a nezapomene ani na dětské diváky. Čekají nás koncerty, letní kina, komentované prohlídky památek, akce pro rodiny, hudební festivaly, výstavy i setkání ozdobená řemesly a tradicemi. Letní zábava ve Valašských Kloboukách vstupuje na scénu, přijďte si ji užít!

KLOBOUKOVÁ SBÍRKA

KLOBOUKOVÁ SBÍRKA

Dejte kloboukům novou šanci zazářit! Blíží se Klobucké kulturní léto, a tak stylové módní doplňky opět poslouží a originálně zpestří venkovní akce. Tři dárce odměníme klobuckou kšiltovkou.

SLAVÍME NAROZENINY, S VÁMI

SLAVÍME NAROZENINY, S VÁMI

V pátek 10. května má Klobucké íčko třetí narozeniny. Přijďte to s námi oslavit. Program je připravený pro každého – nebudou chybět hry pro děti všeho věku, ochutnávka regionálních produktů ani nabídka výletů. Jedeme i přes oběd. 🙂

KLOBUCKÉ HOSPODÁŘSKÉ TRHY

KLOBUCKÉ HOSPODÁŘSKÉ TRHY

V dubnu se ve Valašských Kloboukách rozběhne další sezóna Klobuckých hospodářských trhů. Ten první z nich se bude konat v pátek 5. dubna a pro návštěvníky připraví pestrý jarní sortiment. Další se pak budou odehrávat každé dva týdny až do října. Čas a místo konání...

POJĎME SE TĚŠIT

POJĎME SE TĚŠIT

KALENDÁŘ AKCÍ 2024
Děláte si plány? Možná vás s nimi pomůže seznam akcí, které se budou letos ve Valašských Kloboukách konat.

ZIMNÍ TURISTICKÁ VÝZVA

ZIMNÍ TURISTICKÁ VÝZVA

Zdá se vám ta zima už nějak dlouhá? Podle nás by to chtělo trochu rozpohybovat, nabrat do plic čerstvý vzduch a porozhlédnout se po rodné hroudě. Výlety do okolí jsou přece nejlepším tréninkem na letní sezónu, kdy se to výšlapy, túrami a výpravami jen hemží.

PLESOVÁ SEZÓNA V PLNÉM PROUDU

PLESOVÁ SEZÓNA V PLNÉM PROUDU

Zadejte se! Ještě stihnete Valašský bál 27. ledna, ples města 3. února a Discoples (staré pecky) 17. února. Letos nebude chybět ani dětský karneval a školní ples v dubnu.

ADVENTNÍ SOUTĚŽ

ADVENTNÍ SOUTĚŽ

Zapojte se do vánoční soutěže Klobuckého íčka – Adventní poklady. Přineste nám fotografii se zvyky a tradicemi vaší rodiny, ať můžeme zavzpomínat na časy nedávno minulé.

VÁNOČNÍ OTEVÍRACÍ DOBA

VÁNOČNÍ OTEVÍRACÍ DOBA

Jak se na vánoční čas sluší a patří přináší změny otevírací doby, a to i v Klobuckém íčku. Budeme tu pro vás jak to jen půjde, ale občas to bohužel nepůjde. Ještě v pátek 22. prosince si u nás  můžete nakoupit vánoční dárky až do 16 hodin. Znovu otevřeme ve čtvrtek 4....

JARMEK

JARMEK

Atmosféra tradiční mikulášské obchůzky, krása řemesel i kouzlo adventních zvyků na vás dýchnou na Valašském mikulášském jarmeku, který se koná v sobotu 2. prosince 2023. Letos bude jarmek jubilejní, třicátý, a tak pro vás chystáme bohatý program pro celé rodiny.

DEN INFOCENTRA

DEN INFOCENTRA

OBRAZEM
Den infocentra je oslavou Světového dne pro rozvoj informací, proto jsme pro vás měli připravené zajímavosti z turistické nabídky nebo pozvánky na kulturní akce, které se ve Valašských Kloboukách chystají. Také jsme představili novinky…

INSTASTEZKA UKAZUJE FOTOGENICKÉ KLOBOUKY

INSTASTEZKA UKAZUJE FOTOGENICKÉ KLOBOUKY

Šestnáct míst, na kterých pořídíte tu nejhezčí fotku z Valašských Klobouk. Lokality a stanoviště, odkud budete mít v hledáčku charakteristické klobucké prostředí nebo atraktivní detail. Místa pro vaše selfie i pro stylové záběry s atmosférou. Představujeme vám...

KAM NA KOLO

KAM NA KOLO

Hledáte inspiraci pro vaše cyklovýlety? Máme pro vás dobrou zprávu, vyšla publikace Kam na kolo – Valašské Klobucko a slovenské příhraničí. Najdete v ní přehled zajímavých výletů v okolí Valašských Klobouk. Stahujte nebo se zastavte v Klobuckém íčku. Je zde odkaz i na klobuckou odbočku.

PODZIMNÍ A VÁNOČNÍ KONCERTY

PODZIMNÍ A VÁNOČNÍ KONCERTY

Připravili jsme pro vás seznam koncertů, besed a divadelních představení, které se budou ve Valašských Kloboukách konat tento podzim. Samozřejmě jsme koukli i na prosinec, ten je tu coby dup. Pravidelně aktualizujeme.

DŘEVĚNICE BUDOU OPĚT PLNÉ ŽIVOTA

DŘEVĚNICE BUDOU OPĚT PLNÉ ŽIVOTA

Srdečně vás zveme do Živých dřevěnic, kde si prohlédnete dávná řemesla, ochutnáte leccos dobrého, potěšíte se s cimbálovými muzikami a na chvilku zakusíte atmosféru jako za časů našich předků. Kloboucké památky se vám v sobotu 26. srpna představí v plné kráse.

VÝLET S TAJENKOU

VÝLET S TAJENKOU

Stáhněte si mapu a návod a vydejte se za orchidejovými loukami a krásnými rozhledy do Valašských Klobouk. Výlet pro děti si užijí i ti velcí, protože krása bělokarpatské krajiny, ticho a kouzlo přírody vás chytí za srdce. A pokud to nestihnete o prázdninách, nevadí, výlet se dá absolvovat celoročně.

Translate »