Aktuality

KLOBUCKÉ HOSPODÁŘSKÉ TRHY

KLOBUCKÉ HOSPODÁŘSKÉ TRHY

V dubnu se ve Valašských Kloboukách rozběhne další sezóna Klobuckých hospodářských trhů. Ten první z nich se bude konat v pátek 5. dubna a pro návštěvníky připraví pestrý jarní sortiment. Další se pak budou odehrávat každé dva týdny až do října. Čas a místo konání...

POJĎME SE TĚŠIT

POJĎME SE TĚŠIT

KALENDÁŘ AKCÍ 2024
Děláte si plány? Možná vás s nimi pomůže seznam vybraných akcí, které se budou letos ve Valašských Kloboukách konat.

ZIMNÍ TURISTICKÁ VÝZVA

ZIMNÍ TURISTICKÁ VÝZVA

Zdá se vám ta zima už nějak dlouhá? Podle nás by to chtělo trochu rozpohybovat, nabrat do plic čerstvý vzduch a porozhlédnout se po rodné hroudě. Výlety do okolí jsou přece nejlepším tréninkem na letní sezónu, kdy se to výšlapy, túrami a výpravami jen hemží.

PLESOVÁ SEZÓNA V PLNÉM PROUDU

PLESOVÁ SEZÓNA V PLNÉM PROUDU

Zadejte se! Ještě stihnete Valašský bál 27. ledna, ples města 3. února a Discoples (staré pecky) 17. února. Letos nebude chybět ani dětský karneval a školní ples v dubnu.

ADVENTNÍ SOUTĚŽ

ADVENTNÍ SOUTĚŽ

Zapojte se do vánoční soutěže Klobuckého íčka – Adventní poklady. Přineste nám fotografii se zvyky a tradicemi vaší rodiny, ať můžeme zavzpomínat na časy nedávno minulé.

VÁNOČNÍ OTEVÍRACÍ DOBA

VÁNOČNÍ OTEVÍRACÍ DOBA

Jak se na vánoční čas sluší a patří přináší změny otevírací doby, a to i v Klobuckém íčku. Budeme tu pro vás jak to jen půjde, ale občas to bohužel nepůjde. Ještě v pátek 22. prosince si u nás  můžete nakoupit vánoční dárky až do 16 hodin. Znovu otevřeme ve čtvrtek 4....

JARMEK

JARMEK

Atmosféra tradiční mikulášské obchůzky, krása řemesel i kouzlo adventních zvyků na vás dýchnou na Valašském mikulášském jarmeku, který se koná v sobotu 2. prosince 2023. Letos bude jarmek jubilejní, třicátý, a tak pro vás chystáme bohatý program pro celé rodiny.

DEN INFOCENTRA

DEN INFOCENTRA

OBRAZEM
Den infocentra je oslavou Světového dne pro rozvoj informací, proto jsme pro vás měli připravené zajímavosti z turistické nabídky nebo pozvánky na kulturní akce, které se ve Valašských Kloboukách chystají. Také jsme představili novinky…

INSTASTEZKA UKAZUJE FOTOGENICKÉ KLOBOUKY

INSTASTEZKA UKAZUJE FOTOGENICKÉ KLOBOUKY

Šestnáct míst, na kterých pořídíte tu nejhezčí fotku z Valašských Klobouk. Lokality a stanoviště, odkud budete mít v hledáčku charakteristické klobucké prostředí nebo atraktivní detail. Místa pro vaše selfie i pro stylové záběry s atmosférou. Představujeme vám...

KAM NA KOLO

KAM NA KOLO

Hledáte inspiraci pro vaše cyklovýlety? Máme pro vás dobrou zprávu, vyšla publikace Kam na kolo – Valašské Klobucko a slovenské příhraničí. Najdete v ní přehled zajímavých výletů v okolí Valašských Klobouk. Stahujte nebo se zastavte v Klobuckém íčku. Je zde odkaz i na klobuckou odbočku.

PODZIMNÍ A VÁNOČNÍ KONCERTY

PODZIMNÍ A VÁNOČNÍ KONCERTY

Připravili jsme pro vás seznam koncertů, besed a divadelních představení, které se budou ve Valašských Kloboukách konat tento podzim. Samozřejmě jsme koukli i na prosinec, ten je tu coby dup. Pravidelně aktualizujeme.

DŘEVĚNICE BUDOU OPĚT PLNÉ ŽIVOTA

DŘEVĚNICE BUDOU OPĚT PLNÉ ŽIVOTA

Srdečně vás zveme do Živých dřevěnic, kde si prohlédnete dávná řemesla, ochutnáte leccos dobrého, potěšíte se s cimbálovými muzikami a na chvilku zakusíte atmosféru jako za časů našich předků. Kloboucké památky se vám v sobotu 26. srpna představí v plné kráse.

VÝLET S TAJENKOU

VÝLET S TAJENKOU

Stáhněte si mapu a návod a vydejte se za orchidejovými loukami a krásnými rozhledy do Valašských Klobouk. Výlet pro děti si užijí i ti velcí, protože krása bělokarpatské krajiny, ticho a kouzlo přírody vás chytí za srdce. A pokud to nestihnete o prázdninách, nevadí, výlet se dá absolvovat celoročně.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

Letos návštěvníky opět povedou do historických objektů a přidají také jedno nové místo. Tak se nechejte pozvat a vejděte s průvodcem do klobouckých dřevěnic, do kaple sv. Cyrila a Metoděje nebo do domu Josefa Bratmanna. Můžete si také přijít poslechnout příběh klobouckého hřbitova.

KONEC TELKY?!

KONEC TELKY?!

Klobucké íčko se opět zapojilo do prázdninové hry České televize. V informačním centru získají děti heslo, pokud ještě nemají i deník zachránce a malou odměnu. Další heslo je ukryto u kapličky Lovisko, které je na červené turistické stezce směr na Královec. POZOR cesta není vhodná pro kočárky!

KLOBUCKÉ KULTURNÍ LÉTO

KLOBUCKÉ KULTURNÍ LÉTO

Koncerty, výstavy, zahradní slavnosti, hudební festival, letní kina, komentované prohlídky památek, pozorování noční oblohy i akce plné řemesel a umění. Letošní Klobucké kulturní léto právě stojí na svém startu a přináší úžasnou inspiraci na trávení nadcházejících týdnů. Užívejte plnými doušky.

OBJEVUJTE KRÁSY VALAŠSKA S MEDVĚDEM JUROU

OBJEVUJTE KRÁSY VALAŠSKA S MEDVĚDEM JUROU

Zpestřete si léto regionální hrou Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou, která vás provede dvaceti atraktivními místy na Valašsku. Medvěd Jura se již pátým rokem toulá po Valašsku a pro návštěvníky vybírá známé i méně známé turistické cíle, na které ukládá razítka. U každého zastavení navíc připravil i další tipy na výlety v okolí.

CYRILKA: OTEVŘENO

CYRILKA: OTEVŘENO

Cyrilometodějská kaple bude o víkendech otevírat své dveře návštěvníkům. Její výzdobu provedla dílna vídeňského malíře Karla Hemerleina, v níž pracoval i Bohumír Lindauer, později světově proslulý malíř novozélandských Maorů. Kaple otevírá od května do září.

Translate »