Aktuality

KAM NA KOLO

KAM NA KOLO

Hledáte inspiraci pro vaše cyklovýlety? Máme pro vás dobrou zprávu, vyšla publikace Kam na kolo – Valašské Klobucko a slovenské příhraničí. Najdete v ní přehled zajímavých výletů v okolí Valašských Klobouk, trasy vás zavedou třeba do Závrší, na Vršatecká bradla, dnem budoucí přehrady, do Slavičína či Trenčína. Stahujte nebo se zastavte v Klobuckém íčku.

PODZIMNÍ A VÁNOČNÍ KONCERTY

PODZIMNÍ A VÁNOČNÍ KONCERTY

Připravili jsme pro vás seznam koncertů, besed a divadelních představení, které se budou ve Valašských Kloboukách konat tento podzim. Samozřejmě jsme koukli i na prosinec, ten je tu coby dup. Pravidelně aktualizujeme.

DŘEVĚNICE BUDOU OPĚT PLNÉ ŽIVOTA

DŘEVĚNICE BUDOU OPĚT PLNÉ ŽIVOTA

Srdečně vás zveme do Živých dřevěnic, kde si prohlédnete dávná řemesla, ochutnáte leccos dobrého, potěšíte se s cimbálovými muzikami a na chvilku zakusíte atmosféru jako za časů našich předků. Kloboucké památky se vám v sobotu 26. srpna představí v plné kráse.

VÝLET S TAJENKOU

VÝLET S TAJENKOU

Stáhněte si mapu a návod a vydejte se za orchidejovými loukami a krásnými rozhledy do Valašských Klobouk. Výlet pro děti si užijí i ti velcí, protože krása bělokarpatské krajiny, ticho a kouzlo přírody vás chytí za srdce. A pokud to nestihnete o prázdninách, nevadí, výlet se dá absolvovat celoročně.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

Letos návštěvníky opět povedou do historických objektů a přidají také jedno nové místo. Tak se nechejte pozvat a vejděte s průvodcem do klobouckých dřevěnic, do kaple sv. Cyrila a Metoděje nebo do domu Josefa Bratmanna. Můžete si také přijít poslechnout příběh klobouckého hřbitova.

KONEC TELKY?!

KONEC TELKY?!

Klobucké íčko se opět zapojilo do prázdninové hry České televize. V informačním centru získají děti heslo, pokud ještě nemají i deník zachránce a malou odměnu. Další heslo je ukryto u kapličky Lovisko, které je na červené turistické stezce směr na Královec. POZOR cesta není vhodná pro kočárky!

KLOBUCKÉ KULTURNÍ LÉTO

KLOBUCKÉ KULTURNÍ LÉTO

Koncerty, výstavy, zahradní slavnosti, hudební festival, letní kina, komentované prohlídky památek, pozorování noční oblohy i akce plné řemesel a umění. Letošní Klobucké kulturní léto právě stojí na svém startu a přináší úžasnou inspiraci na trávení nadcházejících týdnů. Užívejte plnými doušky.

OBJEVUJTE KRÁSY VALAŠSKA S MEDVĚDEM JUROU

OBJEVUJTE KRÁSY VALAŠSKA S MEDVĚDEM JUROU

Zpestřete si léto regionální hrou Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou, která vás provede dvaceti atraktivními místy na Valašsku. Medvěd Jura se již pátým rokem toulá po Valašsku a pro návštěvníky vybírá známé i méně známé turistické cíle, na které ukládá razítka. U každého zastavení navíc připravil i další tipy na výlety v okolí.

CYRILKA: OTEVŘENO

CYRILKA: OTEVŘENO

Cyrilometodějská kaple bude o víkendech otevírat své dveře návštěvníkům. Její výzdobu provedla dílna vídeňského malíře Karla Hemerleina, v níž pracoval i Bohumír Lindauer, později světově proslulý malíř novozélandských Maorů. Kaple otevírá od května do září.

JDEME SE BAVIT 2

JDEME SE BAVIT 2

Aktualizovaný kalendář kulturních akcí ve Valašských Kloboukách. Najdete zde také odkazy na další podniky, které se do kalendáře už bohužel nevešly.

NAROZENINY ÍČKA

NAROZENINY ÍČKA

AKTUALIZOVÁNO – FOTOGALERIE
Zastavte se ve středu 10. května v Klobuckém íčku. Pro menší děti s rodiči máme připravenou hru Tajemné dvorky, která vás zavede do míst, co možná ani neznáte. Pro ty větší pak chystáme soutěž Kdo je Hubert? s níž se děti vydají po stopách secese ve Valašských Kloboukách.

KLOBOUKY NA VLNÁCH

KLOBOUKY NA VLNÁCH

Uvařte si oblíbený čaj nebo dobrou kávu, udělejte si pohodlí, vyžádejte si ticho a ponořte se s chutí do rozhlasových vln. Ladíme za Vás! Historik Petr Odehnal z Městského muzea Valašské Klobouky připravil pro Český rozhlas několik zajímavých příspěvků. Tak tiše a poslouchejte: 

KLOBUCKÉ HOSPODÁŘSKÉ TRHY

KLOBUCKÉ HOSPODÁŘSKÉ TRHY

V dubnu se ve Valašských Kloboukách rozběhne další sezóna Klobuckých hospodářských trhů. Ten první z nich se bude konat v pátek 14. dubna a pro návštěvníky připraví pestrý jarní sortiment. Další se pak budou odehrávat každé dva týdny až do října, kdy celý seriál...

VELIKONOCE NA ÍČKU

VELIKONOCE NA ÍČKU

A máme tu jaro! Už dost těšení, je to tady, jde se slavit. V Klobuckém íčku to pojmeme velikonočně. V pátek 31. března od 8 do 16 budeme mít pro vás všechno nachystané. Nebude chybět ukázka zdobení kraslic voskem - v podání školené malérečky (kdo si troufne, může to...

JDEME SE BAVIT!

JDEME SE BAVIT!

Aktualizace k 23. 3. 2023 || Kalendář kulturních akcí na rok 2023 je hotový, budeme ho samozřejmě pravidelně aktualizovat a přidávat opozdilce. 🙂 Letos je opravdu z čeho vybírat, nechybí oblíbené stálice ani novinky. Určitě si vyberete.

KLUB OTEVŘENÁ BESEDA

KLUB OTEVŘENÁ BESEDA

Klub Otevřená Beseda | Klobucký klub připravil svůj jarní program netypickým způsobem: "Také vás mrzí, že volby už skončily a není se o čem bavit, přít a hádat? Proto jsme se inspirovali volebními lístky do kterých si můžete značit své favority nebo akce o které...

VÍTĚZNÁ TURISTICKÁ VIZITKA

VÍTĚZNÁ TURISTICKÁ VIZITKA

Tradiční soutěž o Nejkrásnější turistické pohlednice, vizitky, deníky a kartičkové kalendáříky, jejímž vyhlašovatelem je Česká pohádková akademie, dospěla do 26. ročníku a porota  rozhodla o vítězích a dalším pořadí jednotlivých kategorií. Na přívlastek „nejkrásnější“...

PLESOVÁ SEZÓNA

PLESOVÁ SEZÓNA

Plesová sezóna začíná. Zadejte se, prosím 🙂 Kulturní dům Klobučan přivítá letos pět tanečních akcí.

Translate »