Do pohybu! …lidi i kamínky

Zdá se vám ta zima už nějak dlouhá? Podle nás by to chtělo trochu rozpohybovat, nabrat do plic čerstvý vzduch a porozhlédnout se po rodné hroudě. Výlety do okolí jsou přece nejlepším tréninkem na letní sezónu, kdy se to výšlapy, túrami a výpravami jen hemží. A co nesmí chybět v kapse žádného výletníka? Přece malovaný kamínek, který putuje po cestách necestách a má dělat radost všude, kde ho někdo najde a poponese o kus dál.

Že turistické kamínky neznáte? Mrkněte na FB Kamínky a připojte se vlastními tvořivými silami. Třeba právě při únorové turistické výzvě Klobuckého íčka. Dejme se do pohybu! My – i kamínky. A budou i odměny 😉.

Jak to funguje:

Výzva jede od pololetních do jarních prázdnin. Každý únorový pátek bude Klobucké íčko zveřejňovat na svých webových stránkách a sociálních sítích speciální místo v okolí Valašských Klobouk, kde umístí sadu „startovacích“ putovních kamínků.

Účastníci se vydají na uvedené místo a na stanovišti se po malovaném kamínku porozhlédnou. Pokud kamínek najdou, mohou ho „uvést do pohybu“ – vzít si ho do kapsy a přibalit pak na jakýkoli svůj další výlet. Současně by účastníci měli na místě zanechat jiný kamínek pro ty, kteří přijdou po nich. Ať už ze svých minulých výletů, nebo zbrusu nový, namalovaný speciálně pro tuto výzvu Klobuckého íčka.

Vítáme hráče malé i velké, týmy, party i jednotlivce. Zkrátka každého, kdo má zájem o malé zimní dobrodružství.

Odměny? Budou!

Každá výzva je hned lákavější, když je na jejím konci šance na výhru. Abychom vás tedy motivovali k tomu dát se do pohybu, vyhlašujeme, že každou fotku účastníků s kamínky ze soutěžního stanoviště zařadíme do slosování o ceny. Pište nám na Facebooku, Instagramu nebo e-mailu infocentrum@mu-vk.cz.

Dejme se do toho. Do pohybu! Ať jsme na sezónu pěkně v kondici!

 

1. cíl: Odpočívadlo na Zavadilce | GPS: 49.1390133N, 18.0337894E

2. cíl: U staré dubu v Mirošově | GPS: 49.1520708N, 17.9866925E | mapa: https://mapy.cz/s/jakulomote

3. cíl: Památník Březina | GPS: 49.1597483N, 18.0210147E

4. cíl: Odpočivadlo Nad Lipinou | GPS: 49.1290472N, 17.9969447E

 

 

Translate »