Uvařte si oblíbený čaj nebo dobrou kávu, udělejte si pohodlí, vyžádejte si ticho a ponořte se s chutí do rozhlasových vln. Ladíme za Vás! Historik Petr Odehnal z Městského muzea Valašské Klobouky připravil pro Český rozhlas několik zajímavých příspěvků. Tak tiše a poslouchejte:

 

Povídání o Malučkém princi a valašském nářečí ve zlínské Naději, domově pro seniory

18. 4. navštívil historik Petr Odehnal Naději, domov pro seniory na Jižních Svazích ve Zlíně, kde četl z knížky Malučký princ a povídal si se seniory nejen o knize, ale také o valašském nářečí. Reportáž z akce přinesl Český rozhlas Zlín, který výtisk uvedené knížky seniorům na jejich přání věnoval.

https://1url.cz/@maluckyprinc

 

Povídání o J. M. Troskovi, klobouckém rodákovi

Petr Odehnal: „O spisovateli J. M. Troskovi, označovaném také český Jules Verne, jsme si povídali s redaktorkou Českého rozhlasu už na podzim 2021, kdy jsme si připomínali 140. výročí narození a 60. výročí úmrtí této legendy české sci-fi literatury, krátce po odhalení lavičky J. M. Trosky.“

https://1url.cz/@troska

Klobucký rodák Ladislav Mňačko

Do archivu rozhlasu také aktuálně přibyl záznam staršího povídání o dalším klobouckém rodákovi – Ladislavu Mňačkovi; jeho životem a tvorbou provází Miroslava Poláková.

https://1url.cz/@mnacko

O generálu Rudolfu Bratmannovi 

Povídání s Markétou Macháčkovou z Českého rozhlasu pro seriál „Rodáci známí neznámí“ o generálu Rudolfu Bratmannovi, klobouckém rodákovi, mimo jiné bratrovi Josefa Bratmanna, jehož slavný raný secesní dům stojí v klobouckém Zákostelí.

https://1url.cz/@generalBratmann

Architekt Hubert Gessner 

Poslechněte si povídání o Hubertu Gessnerovi v pořadu Českého rozhlasu „Rodáci známí neznámí“. Díl, natočený již v roce 2021, věnovaný klobouckému rodákovi a výjimečnému architektovi.

https://1url.cz/@nasHubert

Zdroj: Městské muzeum Valašské Klobouky

Translate »