Zpestřete si léto regionální hrou Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou, která vás provede dvaceti atraktivními místy na Valašsku. Medvěd Jura se již pátým rokem toulá po Valašsku a pro návštěvníky vybírá známé i méně známé turistické cíle, na které ukládá razítka. U každého zastavení navíc připravil i další tipy na výlety v okolí. Slavnostní vyhodnocení a předání cen je naplánováno na sobotu 21. října 2023 od 15 hodin na společném setkání v prostorách Zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí.

„Jako malou ochutnávku vybraných míst můžeme prozradit, že se s medvědem Jurou vydáte například do Valašské Bystřice ke Zvoničce Kyčery, do Valašského Meziříčí k Pomníku Josefa Handla, do Velkých Karlovic na Stezku valašských strašidýlek, do Vizovic na Janův hrad, k Machově studánce na Tesáku nebo Partyzánskému bunkru do Prlova,“ prozrazuje Marek Chytka z Destinační společnosti Valašsko, která hru pro návštěvníky Valašska připravuje a dodává: „Stejně jako v loňském roce jsme si pro všechny zapojené hráče připravili i fotosoutěž. Všichni, kterým se podaří vyfotit alespoň dvě sochy nebo sousoší medvěda, uvedené v hrací brožurce, budou zařazeni do slosování o ceny starostů měst Vsetín, Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí. Fotografie zašlete i se jménem na regionalnihra@gmail.com,“ zmiňuje letošní bonusovou cenu Marek Chytka.

Do hry se můžete zapojit od 1. června do 30. září. Hrací brožurky, které na zadní straně obsahují hrací plánek, kam budete otiskovat razítka, si můžete za 30 korun zakoupit ve vybraných Turistických informačních centrech na Valašsku (seznam naleznete na Poznáváme Valašsko 2023 (visit-valassko.cz).

Všechna razítka jsou umístěna v přírodě a najdete je v bezprostřední blízkosti daného místa. K razítku vás zavedou GPS souřadnice, které si můžete naskenovat pomocí QR kódu uvedeného v hracím plánku. Na každém místě s razítkem, je QR kód, který nahradí případné chybějící razítko v aplikaci naší hry.

Pro zapojení do finálního slosování o více než 100 hodnotných cen je nutné odevzdat hrací plánek se všemi dvaceti razítky do vybraných informačních center na Valašsku, kde na každého bude čekat drobná odměna v podobě přívěšku medvěda Jury a pamětního listu. Ve vybraných informačních centrech si také můžete na památku zakoupit originální plecháčky.

Podrobné informace k regionální hře, seznam informačních center, kde si můžete herní brožurku zakoupit, včetně jednotlivých cen naleznete na www.visit-valassko.cz. Hodně zdaru v hledání a objevování krás Valašska a příjemnou zábavu vám přeje Destinační společnost Valaško a medvěd Jura!

KOMPLETNÍ INFORMACE K 5. ROČNÍKU REGIONÁLNÍ HRY POZNÁVÁME VALAŠSKO S MEDVĚDEM JUROU.

Destinační společnost Valašsko

medvěd Jura

Translate »