Klobucké íčko se stalo přátelským místem poutníků jižní stezky Via Czechia. Všichni, kdo se vydají po nejdelší turistické trase v České republice, si mohou v infocentru ve Valašských Kloboukách doplnit zásoby vody, nabít telefon, využít wi-fi či si na chvíli odpočinout.

Via Czechia prochází celou naší republikou, převážně sleduje státní hranici a překračuje nejvyšší vrcholy pohraničních hor. Její jižní část vede od nejzápadnějšího bodu země u Aše až po nejvýchodnější bod v Beskydech a prochází také Valašskými Klobouky. Úsek vedoucí naším regionem má necelých 23 km a vede z Brumova-Bylnice do Střelné. Poutník cestou nemine Jelenovskou, Královec, Požár ani Končitou.

Všechny stezky procházejí v co největší míře přírodou a směřují k hlavním zajímavostem jednotlivých oblastí. Jsou vytvořeny ve variantách pro pěší turistiku a cykloturistiku, trasy v horských úsecích i pro zimní turistiku na lyžích. Všechny trasy měří dohromady 7.170 km!

Trasy jsou rozděleny na logické úseky, s uzlovými body dobře dostupnými veřejnou dopravou, lze je tedy absolvovat postupně po částech – podle časových možností, chuti, kondice apod. Jsou také koncipovány tak, aby každá etapa končila v místě, kde lze spát pod střechou, kvalitní turistické ubytování je k dispozici minimálně každých 20-25 km. U většiny etap je k dispozici kemp nebo oficiální tábořiště. A samozřejmě procházejí přes mnohá Přátelská místa, která se k projektu připojila a nabízejí poutníkům pomocnou ruku.

Via Czechia

Translate »