Hudební festival Setkání muzikantů v Bílých Karpatech se blíží, kloboucké náměstí naplní bohatým kulturním programem už o víkendu od 20. do 22. srpna. Letos poprvé se k žánrově pestrým vystoupením v sobotu připojí také gastrofestival s úžasnou skladbou světových kuchyní. Muzikantské setkání se v pátek tradičně naladí rockově, v sobotu nově převládne pop, rock, jazz, world music a rock’n’roll a neděle bude kompletně věnovaná folklóru a dechovým hudbám. Jste srdečně zváni za hudebními i chuťovými zážitky.

„Setkání muzikantů v Bílých Karpatech v premiéře prováže vystoupení hudebních skupin, kapel a souborů s ochutnávkou dobrého jídla rozmanitých chutí. Přijďte se přesvědčit, že půjde o vskutku ideální kombinaci. Přejeme vám, abyste si třídenní festival užili a vychutnali si všechny jeho melodie, chutě a vůně,“ pozvala Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

V pátek začne rockový večer na Masarykově náměstí v 18 hodin a na pódiu se představí kapely Horizont, Minami, Ocelot a Atlanta rock. Sobotní show hudebních skupin s doprovodným gastrofestivalem pojede od 12 hodin. „Zahájí mladá kapela Šamat, vystřídá úžasná show The People a moderní pojetí folklóru představí Cimbalband. Rocková srdce potěší kapely Headmaster, Leon nebo Dry Band. A večer se můžete těšit na legendární Rock&Roll Band Marcela Woodmana a kapelu Křídla,“ představil dramaturgii Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. Součástí sobotního programu bude v 17 hodin také slavnostní předávání Ceny města Valašské Klobouky, která je udělována významným osobnostem za jejich mimořádný přínos pro některou z oblastí zdejšího života.

Sekce gastrofestivalu se od sobotních 12 hodin rozprostře před Starou radnicí a v horní části náměstí. Návštěvníci se mohou těšit na více než dvacet food trucků a gastro stánků, které nalákají nejen na klasické valašské pokrmy nebo produkty lokálních producentů a bio farem, ale také na španělskou, italskou, kanadskou či mexickou kuchyni, hamburgery, grilované speciality, sladké pokrmy, zmrzliny a mnoho jiného. K dobrému jídlu nebudou chybět vína z Moravy, výběrová káva a jiné nápoje. Součástí festivalu bude i soutěž v pojídání tradiční valašské speciality „Valašský frgál 2021“.

Nedělní blok Setkání muzikantů v Bílých Karpatech se ponese už od 13 hodin v lidovém duchu. „Na folklórní notu diváky naladí Repáňovská muzika, naváže dechová hudba Dúbravanka a zahraje a zatančí folklórní soubor Jagár. Po něm převezme pomyslnou štafetu dechová hudba Valaška a finále bude patřit dechové hudbě Túfaranka,“ doplnil Jaroslav Baloušek a popřál příjemné festivalové zážitky.

Parkování ve městě 

Lenka Zvonková
tisková mluvčí

Translate »